Zhiyun Weebill LAB - 3 osý stabilizátor kamery do 3kg

Kód: 890/BAS 890/CRE Zvolte variantu
Akce Novinka
ZDARMAZDARMA ZDARMAZDARMA ZDARMAZDARMA 14 990 Kč 19 990 Kč od 14 990 Kč –50 % –28 % až –50 %
Zhiyun WeeBill LAB 3osý stabilizátor kamer do 3kg 7
14 990 Kč 19 990 Kč od 14 990 Kč –50 % –28 % až –50 % 7 490 Kč 14 290 Kč od 7 490 Kč 6 190 Kč bez DPH 11 810 Kč bez DPH od 6 190 Kč bez DPH
Momentálně nedostupné Momentálně nedostupné Zvolte variantu
Obsah balení
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.

Už brzy skladem, nejočekávanější gimbal letošního roku. Světoví kameramani jsou z něj nadšení, říkají o něm že je malý ale mocný. Zhiyun Tech Weebill je gimbal s nosností až 3kg, složený se vejde na A4ku, umí manuálně ostřit fotoaparáty všech značek, váží méně než 1KG, všechny jeho motory jsou zamykatelné, umí vysílat obraz z Vaší kamery živě, využít Vašeho telefonu jako monitoru. A to stále není vše...

Detailní informace

Detailní popis produktu

Zhiyun Tech Weebill LAB - 3 osý stabilizátor kamery do 3kg

 

Produkt nahrazen novým vylepšeným modelem WeeBill S.

WeeBill LAB již není možné objednat. 

 

 

Představení WeeBill Lab

Zhiyun Tech Weebill LAB 18-1

Variabilní konstrukce

WEEBILL LAB představuje zcela novou variabilní a ergonomickou konstrukci, díky které doznal gimbal nejen revolučního vzhledu, ale také revolučních možností. Stabilizátor můžete držet i nadále jak jste zvyklí za dlouhou rukojeť (z níž polovinu tvoří složená trojnožka), nebo překlopit gimbal do nového velmi praktického Underslung módu tím, že odejmete trojnožku zespodu gimbalu a našroubujete ji nahoru, jako madlo. Uvidíte, že si tento mód ihned oblíbíte a bude Vám připadat nejen naprosto přirozený, ale také mnohem méně namáhavý. Zároveň získáte okamžitou možnost přejít s Vaším záběrem plynule do nízké úrovně bez nutnosti otáčet gimbal vzhůru nohama, jako je tomu u tradiční konstrukce. Navíc Vám WeeBill LAB umožňuje pohodlné držení stabilizátoru oběma rukama bez toho, abyste museli kupovat drahý obouruční držák, který by zabíral další potřebné místo ve Vaší video výbavě.

Zhiyun Tech Weebill LAB 19 - 1

možnost zamknout všechny osy

WeeBill Lab má na těle navržené tři zámky a to pro každou osu zvlášť. Tyto zámky jsou vynikajícím pomocníkem nejen při přenosu stabilizátoru, který se tak v zamčeném složeném stavu ani nehne, i přesto, že je stále nasazena kamera. Proto Vám tyto zámky také velice usnadní a urychlí jeho vybalancování. Jedná se proto o momentálně nejjednodušeji vybalancovatelný gimbal na světě. Během vybalancovávání totiž pracujete vždy jen s jednou osou a ostatní dvě necháte zamčené. Gimbal se Vám tak nekroutí pod rukama a nehrozí tak, že byste nedopatřením narazili Vaším objektivem o konstrukci stabilizátoru. No a při častém přesunu z místa na místo si gimbal jednoduše celý zamknete a on se Vám pak například v brašně vůbec nehne. 

Zhiyun Tech Weebill LAB 20 - 1

Bezdrátový přenos obrazu - telefon jako monitor

Monitor je u gimbalu velmi užitečným pomocníkem, ale také dalším příslušenstvím, které musíte nosit, přidělávat a zapojovat. WeeBill přichází s bezdrátovým přenosem obrazu z Vaší kamery v reálném čase a jeho zobrazovaním na Vašem telefonu. Držáček telefonu (součástí balení Creator Package) Vám umožní nasazení a polohování Vašeho telefonu na levé straně gimbalu a neustálou a nerušenou kontrolu Vašeho záběru. Záběr je zároveň možné ukládat do Vašeho telefonu jako Proxy (neboli kopii v rozlišení až 1080p) pro pozdější přehrání a kontrolu bez nutnosti sahat na kameru. 
Propojení kamery a gimbalu docílíte pomocí přiložených kabelů, které jsou součástí balení (USB-C a MicroUSB). Gimbal pak již posílá do telefonu informace přes integrovanou Wifi. Seznam podporovaných kamer doplníme hned, jak bude k dispozici. Aktuálně jsou jako podporované potvrzeny tyto modely - Panasonic GH5, GH5S, G9 a Sony A7III, A7SII, a Sony Alpha série.

Zhiyun Tech Weebill LAB 5-1

ViaTouch Control System

Zobrazování na displayi telefonu není zdaleka vším, co toto propojení nabízí. Díky dotykové obrazovce, kterou každý telefon disponuje, je také možné rychle měnit nastavení kamery, jako je expozice, clona, ISO apod. Natáčení kamerou se tak stává stejně jednoduché, jako byste natáčeli přímo mobilem. Telefonem je možné ovládat i módy a pohyb gimbalu, a to i například pohybem telefonu na vzdálenost až 10m od stabilizátoru. Funkce, které propojení gimbalu s telefonem přidává jsou obrovské a věnujeme jim samostatné video na našem YouTube kanále.

Zhiyun Tech Weebill LAB 6-1

minimální a maximální zatížení

WeeBill LAB je rozměrově podobný stabilizátorům telefonu (zde porovnání s papírem A4). Dokáže si však poradit až s 3 kg zařízením. Minimální doporučené zatížení, při kterém nebudou v gimbalu vznikat vibrace, je pak 300g zařízení. Co se hmotnosti kamery týče, nemusíme se obávat, že by si s ní WeeBill LAB neporadil. V podstatě to můžeme shrnout na pravidlo, pokud se kamera na gimbal vejde fyzicky s dostatečným prostorem kolem sebe na její vyvážení, pak bude stabilizace fungovat. 

Zhiyun Tech Weebill LAB 21

Zhiyun Tech Weebill LAB 7-1

Stále zaostřeno

S připojeným externím follow focus motůrkem (součástí balení Creator Package) můžete nejen ostřit nebo zoomovat postranním kolečkem na stabilzátoru, ale také ostřit Váš libovolný objektiv dotykem na obrazovce telefonu.

Zhiyun Tech Weebill LAB 88-1

Go Mode utrhne vaše motory ze řetězu

Jediným stlačením tlačítka GO po levé straně rukojeti stabilizátoru zvýšíte rychlost motorů a jejich reakce na maximum a můžete ihned natáčet rychlou akci jako jsou například extrémní sporty, závodní auta apod. Stejně tak je s ním možné udělat jednoduše zajímavé přechody mezi scénami..

Zhiyun Tech Weebill LAB 99-1

Dvojitý systém rychloupínací destičky

Dvojí rychloupínací systém je kombinací obou nejběžnějších standardů, a to jak  Mafrrotto tak Arca-Swiss. Můžete tak rychle přecházet se svou kamerou například na stativ a zase zpět na gimbal rychleji, než kdy dříve a to bez nutnosti opětovného balancování. Poprvé v historii ručních gimbalů totiž zacvakne destička zpět na přesně stejné místo a není nutné jí opět posouvat. 

Zhiyun Tech Weebill LAB 10-1

Výdrž baterií

Gimbal je vybaven 2ks standartních baterí 18650 (součástí balení) které jsou použity i v CRANE 2 a CRANE 3 LAB, zajistí Vám nepřetržité používání stabilizátoru po dobu až 10 hodin na jedno nabití. WeeBill LAB Vám také umožňuje dobíjet Vaši kameru pomocí USB kabelu a to 5V a 1,5A (nutná podpora USB nabíjení ve Vaší kameře)

Zhiyun Tech Weebill LAB 12-2
 

Ovládání pohybem telefonu

WeeBill LAB opět jako první v historii stabilizátorů představuje ovládání hlavy gimbalu pomocí Vašeho akcelerometru v telefonu, tedy pouhým pohybem a náklonem telefonu, jako byste hráli nějakou hru. Díky tomu, že obraz z Vaší kamery už na monitoru vidíte, také vzniká tak intuitivní spojení pro nové možnosti ovládání. A protože je telefon s gimbalem propojen bedrátově přes Wifi, nic Vám nebrání, abyste ho ze stabilizátoru odepnuli a ovládali natáčení na dálku, s gimbalem třeba na stativu, nebo v rukách druhého kameramana. 

Zhiyun Tech Weebill LAB 11-1

Pokročilé funkce

WeeBill LAB podporuje díky aplikaci ZY Play, další pokročilé funkce moderní doby, a to jak známá panoramata, timelaps, hyperlapse, pohyblivý timelaps, timelaps s dlouhou expozicí, tak i ostření v aplikaci nebo sledování pohyblivého objektu. K tomu bylo dříve zapotřebí přimontovat telefon na Váš fotoaparát a na telefonu vyznačit sledovaný objekt, nyní už nic nepřiděláváte, protože telefon ví, co Vaše kamera vidí. 

Zhiyun Tech Weebill LAB 13-1

trojnožka nejen pro odložení

Nová robustní trojnožka (součástí všech balení) s pogumováním již neslouží pouze pro odstavení nebo balancování gimbalu. Nově bude také Vaší rukojetí a určitě tak oceníte její nové zpracování, vhodnější právě pro tento účel.

Zhiyun Tech Weebill LAB 14-1

Intuitivní oled display

Malý OLED display (stejný jako na CRANE 2) je umístěn na rukojeti stabilizátoru a umožňuje rychlou kontrolu parametrů, připojení, stavu baterie, módu. Pomocí kolečka pod displayem je možné vše rychle a intuitivně ovládat a měnit tak například parametry Vaší kamery, jako je rychlost závěrky, expozice, clona, ISO atd.

Zhiyun Tech Weebill LAB 15-1

Balancing System 2.0

Nový systém vybalancovávání 2.0 dělá vyvážení kamery na WeeBill lab velmi jednoduchým a hlavně rychlým procesem i pro začátečníky. Kombinace zámků jednotlivých os a dvojitého rychloupínacího systému umožňuje preciznější vyvážení v kratším čase, něž kdy dříve. 

Zhiyun Tech Weebill LAB 16-1

ZHIYUn Ecosystem

Tři závity na těle stabilizátoru umožňují rozšíření stabilizátoru o mnohé příslušenství - například o monopod (je součástí balení CREATIVE), o odlehčující pás, o batoh atd.

Zhiyun Tech Weebill LAB 17-1

Obsah různých balení

Zhiyun Tech poprvé rozdělil svůj gimbal na různá prodejní balení, aby se každý mohl rozhodnout, zda využije například externí servo motor ostření, či monopod s páskem.

Objednat je tak možné balení BASIC nebo CREATOR

1 x Weebill LAB stabilizátor
1 x Trojnožka (rukojeť)
1 x USB Type-C kabel  
1 x Micro USB kabel  
1 x Kabel pro přenos obrazu
1 x Micro USB na USB-C adaptér
1 x Quick Start Guide
1 x Přepravní kufřík
1 x NAbíječ 2ks baterií
2 x 18650 lithiové baterie (2600mAh)
1 x Vyvyšující podložka pod kameru
1 x Rychloupínací systém dvou destiček
1 x Pouzdro na kabely
1 x Follow Focus/Zoom servo
1 x Montážní sada follow focus systému
1 x Držák telefonu - šroubovatelný na stranu stabilizátoru
1 x Monopod
1 x Odlehčující multifunkční pás

 

Technické údaje:

Provozní napětí Max: 8.4 v  Min: 6.4 v
Výstupní napětí: 5v
Provozní teplota: Max: 45 °C Standard: 25 °C Min: -10 °C
Výdrž baterie: Max: 12h Min: 6h
Doba nabíjení: 2.5h

5
2x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
KJ Avatar autora | 6.12.2018
vyměnil jsem svůj starý Crane za tento nový weebill a jsem nadšený, používám s GH5 a 12-60 objektivem, stabilizace skvělá, přenos obrazu také funguje jak má a ušetřil mi peníze za monitor, sledování objektu je také moc šikovná věc. Nejvíc se mi ale líbí zámky motorů a menší rozměry. Hodně cestuji a každé usnadnění transportu mé výbavy vítám.
5
T Avatar autora | 5.12.2018
Máme ho teprve pár dní a už teď jsme z něj nadšení. Pracuje za nás skvěle. Vyvážení obrazu dokonalé, pohyb tichý a plynulý a navíc má toho o dost víc než náš předchozí crane V2 :)

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: